ÚvodO technologii tuhého inkoustuTuhý inkoust a Ekologie

Tuhý inkoust a EkologieTechnologie tuhého inkoustu je od počátku svého vývoje směřována k tomu, aby co nejméně zatěžovala životní prostředí. Například nejnovější modelová řada tiskáren na tuhý inkoust, ColorQube, je optimální kombinací ekologie, úspory energií, nákladů a excelentní kvality tisku.

Technologie tuhého inkoustu a plastové cartridge

Obrázek Díky nepoužívání plastových cartridge není zapotřebí ani obalů, které chrání cartridge před poškozením při přepravě. Toto technologické vylepšení má za výsledek 90% úsporu odpadu na obalovém materiálu na spotřebovaných náplní do tiskáren.

Obrázek vlevo ukazuje srovnání objemů běžné spotřeby náplní do tiskárny v malé firmě o několika zaměstnancích a několika počítačích za dobu 5-ti let.

Úspora energií s technologií Inteligent Ready

Moderní tiskárny Xerox a tedy i řada ColorQube podporují technologii "Inteligent Ready". Principem této technologie je samoučící systém, který na základě statistik používání optimalizuje spotřebu energie přepínáním režimů úspory energie, tak, aby byl stroj vždy připraven co nejrychleji tisknout v době častého tisku, ale také, aby byl v úsporném režimu v době, kdy je tisk nepravděpodbný, jako například v noci či o víkendu.

Šetřete papír s vylepšením Green Print

Green Print logo GreenPrint software je dodáván zdarma k tiskárnám s technologií tuhého inkoustu. Software automaticky detekuje nepotřebné stránky, jako například ty, které obsahují pouze webovou adresu, a také vám umožní vybrat pouze ty stránky, které opravdu potřebujete či chcete vytisknout a tím vám pomůže snížit spotřebu energií, papíru a toneru.

Obaly tonerů jsou vyrobeny v duchu omezení dopadu na životní prostředí

Recycling logo Nejen, že technologie tuhého inkoustu nepoužívá cartridge čím napomáhá šetrnosti k životnímu prostředí, také obsahuje 30% certifikovaných obnovitelných bio-derivátů. Obal je vyroben z recyklovaného materiálu a i tento obal je dále možné 100% recyklovat.


NahoruJít na úvodní stránku