Xerox - výrobce tiskáren na tuhý inkoustXerox logo Xerox je americká nadnárodní korporace, s mnoha letou tradicí, zabývající se výrobou počítačových tiskáren, multifunkčních tiskových zařízení, kopírovacích strojů, digitálních tiskových systémů a profesionálních tiskových strojů. Společnost Xerox poskytuje ke svým produktů plnou podporu, poskytuje konzultace k výběru a implementaci a vyrábí a dodává spotřební materiál.

Stabilní nadnárodní společnost

Xerox ve světě Společnost Xerox, se svou mnoho desetiletí nazpět sahající historií, je bezpochyby jednou z nejstabilnějších společností v oboru výroby a podpory tiskových zřízení. Xerox má přímé zastoupení ve více než 180 zemích světa, a v těchto poskytuje komplexní servis a poradenství a také dodává spotřební materíál ke svým produktům.

Od nápadu po současnost

Kdo je Xerox #3 Společnost The Haloid Photographic Company byla založena v roce 1906 a v době od svého vzniku se zabývala výrobou fotografického papíru a foto vybavení. Po převzetí J.Wilsonem vznikla společnost s názvem Xerox. Vynález toneru z roku 1938 a spolupráce jeho vynálezce Ch. Chestera s J. Wilsonem přinesla dříve malé fotografické společnosti světový věhlas. Od 60. let minulého století se společnost nadále rozrůstala a expandovala až do dněšních více než 180 národních zastoupení.

První úspěšný kopírovací stroj Xerox 914

Kdo je Xerox #4 16. září roku 1959 byl, v hotelu Sherry-Netherland v americkém městě New York, veřejně a v přímém televizním přenosu, představen kopírovací stroj Xerox 914. Tento způsobil skutečnou revoluci v odvětví kopírování zejména pro svou rychlost a ekonomičnost. Xerox 914 byl vrcholem, vývojáře a vynálezce Chestera Carlsona a jeho týmu, ve zlepšování foto-kopírovacího procesu.


NahoruJít na úvodní stránku