Co je technologie tuhého inkoustuTechnologie tuhého inkoustu byla vyvinuta v roce 1986 společností Tektronix, která v průběhu své existence produkovala tiskárny řady Phaser. V roce 2000 byla společnost Tektronix koupena společností Xerox. V současné době je Xerox jediným výrobcem tiskáren na tuhý inkoust a vlastníkem patentu této technologie.

Technologie tuhého inkoustu byla za dobu své existence značně vylepšena, zdokonalena a nasměrována k tomu, aby se stala nejekologičtějším druhem laserového tisku současnosti a to zejména z důvodů energetické úspornosti a šetrnosti k životnímu prostředí.

Náplně ColorQube Na první pohled nejviditelnějším rozdílem náplní tuhého inkoustu proti ostatním náplním je fakt, že toner je technologicky slisován a zpevněn do kostky či kvádru specifických rozměrů, tak, aby přesně zapadl do pořadače náplní v tiskárně.Plastová cartridge tedy není zapotřebí a jediným odpadem je obal od této kostky a recyklovatelná papírová krabice, ve které jsou náplně přepravovány a distribuovány k zákazníkům.

Další zdroje informací o tuhém inkoustu


NahoruJít na úvodní stránku